Доступне середовище у профтехах: у Міносвіти напрацювали Дорожню карту
![Доступне середовище у профтехах: у Міносвіти напрацювали Дорожню карту Доступне середовище у профтехах: у Міносвіти напрацювали Дорожню карту](https://osvita.rayon.in.ua/storage/cache/images/upload/news/37/2024-08/19-3IjKAXHg/700x371-66c31254136fe.webp)
Міністерство освіти і науки України затвердило Дорожню карту розвитку професійної, професійно-технічної освіти для осіб з інвалідністю до 2030 року.
Про це повідомили на сайті Міносвіти.
Документ розробили в межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, розробку якого ініціювала перша леді Олена Зеленська.
Дорожня карта окреслює сім основних напрямів створення доступного середовища в закладах професійної освіти.
- Нормативно-правове забезпечення здобуття професійної (професійно-технічної) освіти особам з маломобільних груп населення;
- Забезпечення доступності закладів вимогам Державних будівельних норм України для потреб осіб з маломобільних груп населення;
- Підвищення рівня компетентності педагогічних працівників щодо навчання осіб з маломобільних груп;
- Організація сприятливих умов для навчання і розвитку;
- Забезпечення доступності інформаційних ресурсів;
- Формування соціальної активності студентів з маломобільних груп населення, їх батьків та осіб та опікунів
- Посилення співпраці закладів освіти з роботодавцями, громадськими та міжнародними організаціями
Зазначимо, що за результатами моніторингу забезпечення доступності будівель, споруд та приміщень закладів професійної, професійно-технічної освіти, для маломобільних груп населення у 2023 році встановлено, що кількість закладів у яких навчаються особи з інвалідністю – 1 1 %. Зокрема студенти здобувають освіту у 127 інклюзивних групах та 155 спеціальних групах.
Загальна кількість будівель закладів освіти – 2246. Це навчальні корпуси, майстерні, їдальні, гаражі, з них доступних для маломобільних груп населення – 52 %.
Загальна кількість гуртожитків — 546, з них для маломобільних груп населення – 58%. Кількість закладів профтехосвіти, в яких наявні такі засоби та пристосування:
- зовнішній пандус – 80 %;
- внутрішній пандус – 11 %;
- вхідні двері відповідної ширини – 100%;
- облаштована туалетна кімната – 3 %;
- ліфт або підйомна маршова платформа – 3 %;
- безперешкодний доступ до споруд цивільного захисту – 29 %;
- попереджувальні та інформаційні тактильні елементи біля входу в будівлю – 20 %;
- надано інформацію про небезпеку знаками, піктограмами, мовою легкого читання, аудіоповідомленнями всередині будівлі – 17 %;
- місця паркування транспорту – 36 %.