Профспілка освітян виступила з вимогою визнати невиплачені вчителям гроші держборгом
Профспілка працівників освіти і науки України виступила з вимогою підвищення заробітних плат педагогам.
Відповідну заяву оприлюднили на сайті Профспілки освітян.
У своїй заяві, оприлюдненій після Всеукраїнської освітньої конференції «Серпнева 2024», профспілка наголошує на невиконанні державою гарантій, передбачених Законом України «Про освіту».
Зокрема, йдеться про незабезпечення встановленого з 1 січня 2018 року посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі 4 прожиткових мінімумів, з січня 2023 – він мав становити три мінімальні зарплати, а для кожної наступної категорії – вище найменше на 10%.
Та вже понад шість років, як діє стаття 61 Закону України «Про освіту» – гарантії залишаються не виконаними.
Нині найнижчий посадовий оклад працівника освіти становить 6080 гривень, молодого педагога – 6923 гривні.
«Тому відносно педагогічних і науково-педагогічних працівників буде чесним визнання державним боргом тих сум заробітної плати. які вони не доотримали починаючи з 2018 року, з урахуванням чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2023 року – з урахуванням трьох розмірів мінімальної заробітної плати, як це визначено Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про освіту», узаконивши це відповідним Законом про освіту», – написали у заяві.
Тож посадові оклади педагогів мають відповідати вимогам законодавства та забезпечувати гідний рівень життя, а оклади педагогів мають відповідати вимогам законодавства та забезпечувати гідний рівень життя. Адже гідна оплата праці педагогів є питанням соціальної справедливості.
Тому профспілка закликає владу визнати освіту пріоритетною галуззю і забезпечити належне фінансування.