Провідні математики зі США та Франції читатимуть лекції для українських освітян

06 Вересня 2024, 14:10
Провідні математики зі США та Франції читатимуть лекції для українських освітян 647
Провідні математики зі США та Франції читатимуть лекції для українських освітян

Представниці Малої академії наук Катерина Терлецька  докторка фізико-математичних наук, завідувачка лабораторії прикладної математики МАНУ, старша наукова співробітниця Національної академії наук України й Олена Квачевська – заступниця директора Академії з операційної діяльності, під час конференції MATRIX × IMAGINARY 2024, що відбувалася у Швейцарії, домовилися про співпрацю з відомими американським та французьким математиками Артуром Бенджаміном і Седріком Віллані. Науковці проведуть онлайн-лекції та воркшопи для педагогів України.

Про це Район.Освіта. повідомили у Малій академії наук.

Катерина Терлецька й Олена Квачевська виступили з доповіддю про те, як Мала академія наук продовжує розвивати математику в Україні навіть у складний період повномасштабної війни, створюючи інтерактивні простори з подолання освітніх втрат.

Зазначимо, що нині українські школярі вже відстають у математиці від своїх однолітків з інших країн на майже два роки навчання. А за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA, яке провели в Україні у 2022 році, 42 % українських підлітків не досягають базового рівня математичної грамотності.

«Ми в МАНУ вбачаємо своїм завданням заохочувати школярів до вивчення математики і допомагати вчителям закохувати дітей у цей предмет за допомогою інтерактиву й креативу. Під час конференції MATRIX × IMAGINARY 2024 ми скористалися можливістю залучити до цього процесу відомих математиків світу, щоб організувати зустрічі з ними для українських педагогів, студентів, учнів», – зауважив президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.

Крім того, представниці Малої академії наук домовилися про офлайн-співпрацю німецьким популяризатором сучасної математики доктором Андреасом Деніелом Маттом — виконавчим директором IMAGINARY.

Це платформа для відкритої та інтерактивної математики з контентом, який можна використовувати у школах, вдома, у музеях, на виставках або для заходів та медіаактивностей. Основним її вмістом є інтерактивні програми та картинні галереї. 

 

 

Коментар
09/10/2024 Вівторок
08.10.2024