Співпраця з Австрією: оголосили конкурс наукових проєктів за усіма науковими дисциплінами і тематичними напрямами
Міністерство освіти і науки України та Австрійське агентство з питань освіти та інтернаціоналізації оголосили конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів.
Їх реалізовуватимуть у 2025 та 2026 роках, приймання заявок триватиме до 25 жовтня 2024 року. Про це інформують на сайті Міністерства освіти і науки України.
Зазначимо, що конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ обох країн за усіма науковими дисциплінами й тематичними напрямами, включаючи соціальні та гуманітарні науки.
Форма заявки слід заповнити в Національній електронній науково-інформаційній системі послідовно українською та англійською мовами в одному файлі.
Вимоги до усіх пунктів заявки наводять у файлі Додаток 1.
До заповненої форми заявки потрібно також додати наступні скан-копії оригіналів документів у форматі PDF:
- супровідний лист;
- лист-підтвердження від австрійського партнера-керівника проєкту;
- документ про відсутність в заявці та додатків до неї інформації з обмеженим доступом;
- CV українського та австрійського наукових керівників проєкту.
Етапи відбору:
- перевірка документів на відповідність формальним вимогам конкурсу;
- передача заявок на наукову експертизу;
- проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
- ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
- відбір та затвердження науково-дослідних проєктів для фінансування на засіданні Спільної українсько-австрійської змішаної Комісії з питань науково-технічного співробітництва;
- розміщення інформації про переможців конкурсу на сайті.
Основні критерії відбору:
- відповідність напрямам конкурсу;
- наукова якість та інноваційний характер проєкту;
- здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
- можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу;
- досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
- якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
- участь у проєкті молодих науковців;
- можливості практичного використання результатів проєкту.
«Проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки, починаючи з 2025 року. Фінансування виділяється на кожен рік окремо. З виконавцями укладають відповідні договори та щороку додаткові угоди на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи», – повідомили на сайті.
Міністерство фінансує витрати українських науковців під час візиту до Республіки Австрія, а саме: витрати на проїзд, проживання, добові, візу за необхідності та медичне страхування.
Фінансова підтримка Міністерства включає також заробітну плату українських учасників науково-дослідного проєкту.
Крім того, договором на виконання науково-дослідних робіт між МОН та установою-виконавцем проєкту передбачать статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організації, де виконуватиметься науково-дослідний проєкт.
«У межах цього конкурсу можуть фінансувати лише нові проєкти. Відібрані проєкти не можна фінансувати з інших джерел державного бюджету. Одна і та сама особа може бути науковим керівником не більше двох проєктних пропозиції, що подаються на конкурс, при цьому буде фінансуватися тільки один проєкт. Керівником проєкту може бути науково-педагогічний (науковий) працівник, який працює чи навчається у закладі вищої освіти, науковій установі за основним місцем роботи та який за останні 12 місяців щонайменше шість місяців знаходився і працював на території України, окрім керівників проєктів від ЗВО та НУ, які знаходяться на територіях, які були тимчасово окуповані після 24 лютого 2022 року», – повідомили на сайті.