Як проходить сертифікація педагогів-волинян у 2024 році

07 Жовтня 2024, 13:49
Як проходить сертифікація педагогів-волинян у 2024 році 426
Як проходить сертифікація педагогів-волинян у 2024 році

У 2019 році в Україні стартував пілотний проєкт сертифікації вчителів початкових класів у межах реалізації реформи Нової української школи. Зважаючи на позитивний досвід, поступово процедура сертифікації поширюється на інші категорії педагогічних працівників.

Про це Район.Освіта повідомили в Управлінні Державної служби якості освіти у Волинській області.

Сертифікацію запровадили аби відшукати педагогів з високим рівнем майстерності, які володіють новими освітніми технологіями та активно їх поширюють. 

Сертифікація відбувається на добровільних засадах за ініціативи педагогів.

Її процес передбачає:

  •  незалежне тестування, яке забезпечує Український центр оцінювання якості освіти;
  •  самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
  •  вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Другий і третій етапи організовує Державна служба якості освіти України та її територіальні підрозділи. Вчителі, які пройшли процедуру сертифікації та отримали відповідний сертифікат мають гарантоване право на певні заохочення, а саме:

  • отримання щомісячної доплати в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження
  • протягом строку дії сертифіката;
  •  успішне проходження сертифікації зараховують як проходження атестації, а також воно є підставою для присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії або педагогічного звання.

Зазначимо, що 2024 році для участі у сертифікації в Україні визначили певні квоти: 1500 учителів початкової школи, 58 для Волинської області і 1000 вчителів математики, з них 44 для Волині, 1000 вчителів української мови і літератури та 44 для Волині, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти, а також  500 учителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі або освітньої галузі «Суспільствознавство» й 23 для Волинської області.

Учасники сертифікації повністю не використали квот. Так для проходження з Волинської області зареєструвались 56 вчителів початкових класів – 96,7% від квоти,  19 вчителів української мови, а це – 43,2% від квоти та 12 вчителів математики, тобто 27,3% від квоти.

Перший етап сертифікації, який проходив у формі тестування для вчителів початкових класів, української мови та літератури, математики провели 9 березня 2024 року, для вчителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та освітньої галузі «Суспільствознавство» – 14 вересня 2024 року. 

З Волинської області успішно пройшли перший етап сертифікації 32 вчителі початкових класів, 14 вчителів української мови та літератури й сім вчителів математики. 

Всі педагоги також успішно подолали другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності. Їх допустили до третього етапу — вивчення практичного досвіду.

Працівники управління Державної служби якості освіти у Волинській області з 16 квітня по 17 травня 2024 року здійснювали методичний, організаційний та технічний супровід вивчення практичного досвіду роботи восьми вчителів математики та 19 вчителів української мови та літератури з різних областей України. До яких залучили 16 експертів-вчителів математики та 18 експертів-вчителів української мови та літератури із закладів та установ освіти Волині.

З 10 вересня по 25 жовтня 2024 року проходить третій етап. Працівники управління Державної служби якості освіти у Волинській області проводять методичний, організаційний та технічний супровід вивчення практичного досвіду роботи 37 вчителів початкових класів з різних областей України. До вивчення залучили 52 експерти із закладів освіти Волинської області, які пройшли відповідне навчання й мають сертифікати.

З 30 жовтня по 29 листопада 2024 року  у Службі якості планують провести вивчення практичного досвіду роботи вчителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та «Суспільствознавства».

«Остаточні результати проходження сертифікації педагогів у 2024 році будуть оприлюднені в особистих кабінетах учасників у грудні 2024 року. Під час проведення сертифікації виникає дуже багато проблемних та спірних питань, не узгоджених нормативними документами, тому Міністерство освіти і науки України спільно з Державною службою якості освіти зараз працюють над створенням нового Положення про сертифікацію педагогічних працівників, яке планують ввести в дію під час сертифікації у 2025 році», – повідомили у службі.

Коментар
12/11/2024 Вівторок
12.11.2024
11.11.2024
10.11.2024
08.11.2024