148 учителів Закарпаття успішно пройшли сертифікацію та отримали надбавки до платні

В Україні сертифікація педагогів стартувала у 2019 році для вчителів початкових класів, у 2023 можливість пройти цю процедуру отримали вчителі математики, української мови та літератури, а у 2024 році до них доєдналися вчителі історії та правознавства.
Про це Район.Освіта повідомили в Управлінні Державної служби якості освіти у Закарпатській області.
У Закарпатті за останні п'ять років існування процедури успішно пройшли та отримали заслужені надбавки та інші бонуси 148 учителів, не враховуючи 2024 рік. Начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області – Марія Сігетій переконана, що в Україні, зокрема і в Закарпатті, є безліч талановитих учителів, які постійно прагнуть вдосконалюватися та підвищувати свою майстерність, адже їм є чим поділитися для розвитку сучасної освіти.
З чого складається процедура сертифікації та що відбувається зараз, станом на жовтень 2024 року?
Сертифікація педагогічних працівників охоплює зовнішнє незалежне оцінювання, самооцінювання власної педагогічної майстерності та оцінювання практичного досвіду інших учасників сертифікації. Саме зараз учителі Закарпаття проходять цю процедуру. Учителі історії та правознавства готуються до початку III етапу, який відбудеться з 28 жовтня по 29 листопада. Учителі початкових класів проходять останній III етап, який має завершитися до кінця жовтня, а вчителі математики, української мови та літератури вже подолали всі три етапи та очікують на результати. Пороговий бал для всіх педагогів буде визначено у грудні.
Які переваги для вчителів дає успішне проходження сертифікації?
Педагоги, які успішно пройдуть усі три етапи, отримають надбавку 20% до заробітної плати. Крім того, успішне проходження сертифікації зараховують як проходження чергової або позачергової атестації, а також є підставою для присвоєння вчителю чи вчительці відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.
Чого найбільше бояться вчителі під час сертифікації?
У молодих вчителів та тих, хто вперше проходить процедуру сертифікації, можуть виникати труднощі на певних етапах. Як зазначають педагоги Закарпаття, найважчим здається перший етап – тестування, яке асоціюється зі ЗНО. Вчителям важливо знати, що це не змагання, не демонстрація власних знань і вмінь, а перш за все – новий досвід та можливість обмінятись знаннями та напрацюваннями з педагогами усієї України.
Що буде, якщо вчитель не пройде сертифікацію?
У разі неуспішного проходження чи відмови від участі на будь-якому етапі, це не матиме жодних негативних наслідків для вчителя і його роботи в школі, не вплине на результати чергової атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії. Повторно взяти участь у сертифікації вчитель зможе не раніше, ніж через рік.
Яку роль виконують експерти із сертифікації?
Експерти із сертифікації долучені до роботи тільки під час останнього етапу. Важливо зазначити, що експерт та учасник, якого він оцінює, обов’язково повинні бути з різних регіонів. Тобто учителів із Закарпаття оцінюють експерти із інших областей України. Водночас експерти із Закарпаття також залучені до цього процесу, і оцінюють професійні компетентності педагогів з Львівської, Харківської, Дніпропетровської, Вінницької, Донецької та інших областей.
«Процес сертифікації допомагає знайти кращих учителів, які готові стати рушійною силою на шляху змін та покращення якості освіті. Сертифіковані вчителі мотивують до змін, реалізують прогресивні ідеї та новації, тісно співпрацюють із Державною службою якості освіти України у якості експерта із сертифікації, інституційного аудиту, залучаються до розроблення нових інструментів забезпечення якості освіти», – коментує Марія Сігетій, начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області.
Загалом, сертифікація педагогів відображає не лише зростання вимог до професійних стандартів, але й підкреслює важливість та цінність ролі вчителя у сучасному суспільстві. Саме такі педагоги виступають новаторами якісних змін в освіті. Хто саме з учителів Закарпаття пройде сертифікацію у 2024 році і підтвердить власну педагогічну майстерність, буде відомо грудні.
Вчителі та вчительки із Закарпаття, які цьогоріч успішно пройшли сертифікацію:
Ужгородський район:
- Іванівна Бенедек-Сані Адріенн
- Крістіна Галас
- Наталія Голич
- Наталія Гудан
- Тетяна Густі
- Леся Дукай
- Наталія Жаба
- Жанна Жечева
- Олена Ільченко
- Марина Ісак
- Марина Казінцева
- Маріанна Калитич
- Тетяна Кирч
- Крістіна Кіш
- Анжеліка Крупадьорова
- Ольга Кунцьо
- Світлана Легеза
- Андріанна Лишка
- Валентина Ловга
- Надія Малинич
- Світлана Мовзер
- Тетяна Павлич
- Лариса Пашковська
- Марія Сабельникова
- Івета Савка
- Діана Фершал
- Галина Шелемба
- Вікторія Юрчук
- Ірина Янцо
Мукачівський район:
- Вікторія Барнич
- Руслана Боднарук
- Олеся Горонді
- Наталія Зубак
- Наталія Іванчо
- Маріанна Йовбак
- Аліса Кантимир
- Наталія Ковбаска
- Наталія Куштанець
- Ірина Машіка
- Віра Минда
- Євгенія Мишанич
- Людмила Нібак
- Оксана Паулик
- Марина Пилипанинець
- Тетяна Польова
- Надія Попович
- Олеся Спачинська
- Наталія Талабішка
- Марина Тар
- Наталія Тоба
- Наталія Фаринич
- Ольга Фозекош
- Тетяна Цанько
- Наталія Юхта
Хустський район:
- Тетяна Букачевська
- Тетяна Василець
- Світлана Габорець
- Марія Гайович
- Ганна Гернешій
- Тетяна Демко
- Мар'яна Качайло
- Оксана Кемінь
- Оксана Ляшко
- Лариса Маркович
- Любов Маркович
- Ірина Мица
- Наталія Могорита
- Марина Моцов
- Оксана Петечел
- Ярослав Петрище
- Мар'яна Попович
- Андріана Рошкович
- Алла Смоліна
- Надія Чорей
- Лариса Юрик
Берегівський район:
- Мирослава Василинець
- Оксана Годгазі
- Валентина Гримут
- Оксана Добош
- Любов Дорі
- Світлана Мацега
- Ольга Мізун
- Світлана Мізун
- Катерина Поган
- Марина Степаніщева
Тячівський район:
- Лариса Колоскіна
- Тетяна Телюк
- Юлія Ухаль