Чи будуть карати або штрафувати дітей за порушення закону про україномовне середовище

Навколо законопроєкту про українськомовне середовище №ЗП12086 з'явилося багато запитань та неоднозначних думок, тож депутатка Наталія Піпа вирішила дати відповіді на найпоширеніші із них.
Відповідне роз'яснення Наталія Піпа опублікувала на своїй фейсбук-сторінці.
«Перше питання, яке чую найчастіше: «Чи будуть карати або штрафувати дітей за порушення? Чи з’явиться мовна поліція?»
Відповідь проста: ні. Ніхто не буде карати або штрафувати дітей. Законопроєкт передбачає, що засновники, керівники та педагоги мають сприяти створенню українськомовного середовища через бесіди, роз’яснення та заохочення, а не покарання. Конкретні заходи будуть прописані в підзаконних актах, які Кабмін і МОН розроблять у разі прийняття закону», – написала депутатка.
Щодо вчителів, ситуація дещо інша.
Законопроєкт підкреслює, що будь-яка взаємодія на території закладу освіти, включно з перервами, має відбуватися державною мовою, оскільки це частина освітнього процесу.
Педагог зобов’язані спілкуватися українською мовою згідно з чинним законодавством, зокрема статтями 7 Закону «Про освіту», Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та іншими профільними законами.
За порушення цих норм відповідальність існує: уповноважений із захисту державної мови має право складати протоколи та виносити постанови про адміністративні штрафи.
«Законопроєкт #ЗП12086 не запроваджує додаткових санкцій для вчителів, а лише уточнює вже чинні правила. Основна мета законопроєкту 12086 – уточнити, що перерва і інші активності на території закладу освіти – це теж освітній процес. Він не має на меті карати учнів і батьків. Тож жодних «мовних поліцейських» чи покарань для дітей не буде. Наша мета – сприяти створенню сприятливого україномовного середовища через діалог і підтримку», – інформує пані Наталія.