Україна та Німеччина співпрацюватимуть у сферах науки, технологій та вищої освіти

24 Жовтня 2024, 14:49
Україна та Німеччина співпрацюватимуть сферах науки, технологій та вищої освіти 304
Україна та Німеччина співпрацюватимуть сферах науки, технологій та вищої освіти

Україна та Німеччина підписали договір про науково-технологічну співпрацю, це сталося вперше з часів здобуття Незалежності.

Про це повідомили на сайті Міносвіти.

Двостороння співпраця України і Німеччини охоплюватиме:

  • обмін експертами для реалізації спільних науково-технічних програм;
  • участь у міжнародних проєктах, організацію спільних наукових конференцій, семінарів і симпозіумів;
  • створення і спільне використання інноваційних структур;
  • підтримку програм вищої освіти та розвиток партнерських відносин між університетами обох країн.

«У минулому році ми відзначили 30-річчя встановлення українсько-німецького співробітництва у сфері науки й технологій. Сьогодні укріпили це співробітництво, підписавши нову угоду. Для нас це важлива угода, оскільки розуміємо, що наука не може розвиватися окремо, вона розвивається у взаємодії та співпраці. Ми чітко розуміємо, що відновлення України неможливе без технологій, а технології своєю чергою не можуть існувати без науки», – зазначив Оксен Лісовий.

Також у межах візиту відбулася презентація чотирьох новостворених українсько-німецьких центрів передових досліджень, які розпочали роботу в цьому році, і є однією з ключових ініціатив науково-технологічної співпраці між Україною і Німеччиною.

«Жорстока загарбницька війна росії спричиняє в Україні жахливі страждання й руйнування. Вона має важкі наслідки і для української науки. Ми стоїмо на боці України і надаємо їй військову, гуманітарну та економічну підтримку. Проте наші зусилля у воєнний час спрямовані і на відновлення. Новою угодою про співробітництво у сфері науки і технологій, яку сьогодні підписуємо, ми поглиблюємо співробітництво з українськими партнерами у сфері науки і досліджень. Зміцнення інноваційної сили України вже сьогодні зміцнює країну для відновлення та для майбутнього у мирі та свободі», – додає міністерка освіти і наукових досліджень Беттіна Штарк-Ватцінґер.

Наукові центри –  установи, де українські й німецькі дослідники спільно працюватимуть над дослідженнями та створенням передових технологій. Вони функціонують у Львові, Харкові, Києві та отримують фінансову підтримку Німеччини у розмірі орієнтовно 10 мільйонів євро.

Центр передових досліджень у Львові працює над розробленням нових антибактеріальних сполук, що матимуть важливе значення для медицини та боротьби з інфекційними захворюваннями й будуть розв'язувати проблему антибіотикорезистентності.

Іще один – займається аналізом історичних травм XX століття, вивченням важливих історичних подій, спрямованих на осмислення й аналіз суспільних змін та наслідків конфліктів

У Харкові діяльність центру зосереджено на застосуванні плазмових технологій у спінтроніці, що відкриває нові можливості для розвитку передових електронних пристроїв.

У Києві центр фокусується на дослідженні квантових матеріалів, розвитку високотехнологічних рішень у галузі інформаційних технологій та фізики. 

Коментар
28/03/2025 Четвер
27.03.2025
26.03.2025
25.03.2025
24.03.2025