В Україні школярам викладатимуть «Уроки енергоефективності»

12 Листопада 2024, 13:17
В Україні школярам викладатимуть «Уроки енергоефективності» 1309
В Україні школярам викладатимуть «Уроки енергоефективності»

Міністерство освіти і науки України для поширення культури свідомого використання енергоресурсів серед учнівства анонсувало старт нового проєкту «Уроки енергоефективності».

Про це повідомляє МОН.

У чому проблема?

В умовах повномасштабної затяжної війни росії на території України, питання енергозабезпечення житлових будинків стоїть досить гостро.

Чи матиме Україна надалі ресурси задля забезпечення українців теплом та світлом – не відомо.

Яке рішення?

Тому «Уроки енергоефективності» є важливим кроком на фоні енергетичних викликів та агресії росії.

У таких умовах важливо формувати в українців різного віку навички раціонального споживання енергії та усвідомлення значення енергозбереження.

Як це працює?

З метою впровадження теми енергоефективності в шкільну програму та спільної реалізації ініціативи МОН провело першу підготовчу зустріч із департаментами освіти ОВА.

«Уроки енергоефективності» — проєкт, який:

  • допоможе сформувати в учнівства звички енергозбереження і практичні навички раціонального споживання енергоресурсів,
  • сприятиме розвитку культури свідомого енергоспоживання серед дітей та дорослих.

МОН прагне, щоб енергоефективність стала спільною цінністю та відпрацьованою навичкою для протидії викликам, які створює ворог.

Проєкт стане частиною ширшої ініціативи щодо впровадження теми зеленої енергетики в освіту в межах реалізації проєкту «LEARN».

Як планується реалізація проєкту:

  • Розроблення навчальних модулів та їхня інтеграція в навчальну програму. Після проходження експертизи та надання грифів, школам буде запропоновано інтегрувати навчальні матеріали в галузеві дисципліни 5–11 класів. Інтеграція теми не передбачатиме створення додаткового навантаження, а пропонуватиме матеріали для відповідних тем програм, щоб актуалізувати їх. Також таку інтеграцію рекомендовано до модельних навчальних програм "Пізнаємо природу", STEM, "Довкілля", "Технології", "Природничі науки", "Підприємництво на фінансова грамотність", "Економіка".
  • Розроблення додаткових матеріалів й інструментів. Школам буде запропоновано використання інтерактивних дидактичних ігор, ознайомчих відеороликів, навчальних матеріалів, презентацій, сценаріїв для позаурочних заходів, зокрема в онлайн-форматі. Для вчительства розроблять методичні рекомендації. Ці матеріали заплановано передати закладам освіти перед початком навчальних занять у 2-му весняному семестрі.
  • Методологічна підтримка. Проведення вебінарів і навчальних сесій для представників місцевих управлінь освітою, закладів освіти, обласних ІППО та вчительства для підтримки закладів освіти в процесі інтеграції модулів у навчальні програми. Важливо, що заклади освіти матимуть змогу отримати зворотний зв'язок від команди розробників для ефективної інтеграції модулів у навчальні програми.
  • Презентація цифрової інтерактивної платформи на базі розроблених навчальних матеріалів, яка міститиме курси з енергоефективності для 4–11 класів, а також допоміжні матеріали та інструменти для вчительства. Це дасть змогу забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх категорій дітей, зокрема тих, хто навчається дистанційно.

Проєкт реалізується у співпраці Міністерства освіти і науки України спільно зі Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» (ВБО "ІМР") за підтримки Світового банку.

Читайте також: Підбили підсумки Всеукраїнського учнівського проєкту «Енергоефективність та екологія для школярів з Ariston»

 

Коментар
09/12/2024 Понеділок
09.12.2024
08.12.2024
07.12.2024
06.12.2024