Екскурсія Закарпаттям: діти табору «Арніка» відвідали історичні пам'ятки
Завершилася ще одна відпочинкова зміна змістовного, цікавого та корисного відпочинку дітей у філії «Арніка» КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради.
Під час шістнадцятої зміни відпочинком охоплено шістдесят дітей пільгових категорій. З них 30 дітей із Донецької області та 30 дітей із Закарпаття. Програмою перебування дітей на відпочинку було передбачено проведення інформаційних, творчо-розвивальних, фізкультурно-оздоровчих та культурно-масових розважальних заходів. Зміст, форми та методи роботи сприяли розвитку ініціативи та самодіяльності дітей. Позитивна, моральна атмосфера, доброзичливе ставлення однолітків і вихователів сприяло самоствердженню кожної дитини. Про це пише Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА.
Щороку 21 листопада ми згадуємо події, які змінили хід нашої історії,– День Гідності та Свободи. Це особливий день для кожного українця, адже він є символом мужності, єдності та прагнення до справедливості. Вихованці у цей день віддали шану тим, хто загинув на Майдані, переглянувши відеопрезентацію «Україна – країна нескорених». До Всесвітнього дня домашніх тварин, який відзначається щороку 30 листопада, проведено бесіду «Ми відповідаємо за тих, кого приручили», під час якої діти вкотре переконались, що домашні улюбленці дарують людям відчуття щастя та затишку, можуть стати справжніми вірними друзями та незамінними членами сім’ї. У Всесвітній День боротьби зі СНІДом вихованці взяли участь в акції «Серце людяності та розуміння» як знак єдності, розуміння і солідарності в нерівній боротьбі людини та хвороби, а також як символ надії на майбутнє без СНІДу. Проведення подібних заходів допоможе дітям захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість!
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У рамках проведення акції практичним психологом проведено тренінг «МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ!». Головна мета – показати, що насильство є порушенням прав людини, тому необхідно боротися із цим явищем; формувати культуру ненасильницької поведінки серед дітей і дорослих; виховувати любов один до одного. Конкурс перевтілення в казкових героїв, інсценізація казок на сучасний лад створили дружню атмосферу, подарували і артистам, і глядачам багато радості та веселого настрою. Найулюбленіше свято талантів «Я маю талант» для кожного з учасників стало нагодою повірити у власні сили та реалізувати свій творчий потенціал. А «Караоке в таборі», «Вгадай мелодію», «Хлопці і дівчата» та «Міс і Містер Арніка» допомогли зрозуміти, що кожен з них по-своєму талановитий і що для розвитку необхідні терпіння і наполеглива праця, а також виховання у собі вміння не пасувати перед поразкою, достойно вигравати і програвати.
Свої знання про історію Закарпаття діти збагатили під час пізнавальної екскурсії до пам’ятки військової архітектури часів Другої світової війни – бункера Лінії Арпада та музею-скансен «Старе село», відвідали водоспад Шипіт та ознайомитися з роботою Реабілітаційного центру бурого ведмедя. Сама природа та колорит гірського краю забезпечили незабутні враження та яскраві емоції. Вихованці побували у казковому палаці Шенборнів, який ніби зійшов зі сторінок лицарських романів. Одним із найпростіших способів оздоровлення є прогулянка. Це більше, ніж просто рух, це спосіб пізнання себе, це засіб досягнення гармонії з собою і навколишнім світом, це завжди корисно.
Табір дав можливість дітям весело провести час разом із друзями, розвинути свої таланти, розкрити свої особистісні якості, отримати пізнавальну інформацію та навчитися новому.