Науковці з Рівного відзначені премією Верховної Ради за дослідження агровиробництва

23 Грудня 2024, 15:17
Науковці з Рівного відзначені премією Верховної Ради за дослідження агровиробництва 360
Науковці з Рівного відзначені премією Верховної Ради за дослідження агровиробництва

 

 

Верховна рада України призначила премію двом науковцям з Рівного. Йдеться про Павла Волка та Наталію Приходько з Національного університету водного господарства і природокористування. Розмір премії — понад 180 тисяч гривень.

Відповідну постанову, датовану 5 грудня 2024 року, оприлюднила Верховна Рада України.

Як йдеться в документі, премію Верховної Ради України присвоїли молодим ученим за наукову роботу «Концептуальні засади інтенсифікації агровиробництва на меліорованих землях Полісся для забезпечення продовольчої безпеки регіону та країни в цілому у воєнний й повоєнний періоди».

Науковці з Рівного розповіли Суспільному, як ставляться до свого визнання.

Доцентка кафедри водної інженерії та водних технологій НУВГП Наталія Приходько зазначила, що призначення премії стало для неї підсумком попередньої роботи та стимулом для подальшого розвитку.

«Про премію я дізналася в університеті. Мені дуже приємно, що так цінуються дослідження молодих науковців. Тому що ми маємо можливість отримувати кошти за свою працю. Тішить, що це не просто одностороння робота. Вона користується попитом та ціниться з боку держави», — поділилася враженнями» вона.

Доктор технічних наук, професор кафедри водної інженерії та водних технологій НУВГП Павло Волк розповів, що його шлях у науковій діяльності розпочався з 2007 року. У 37 років він став доктором технічних наук. Тому призначення премії стало для нього нагородою за наукову працю.

«Я дізнався про премію ще раніше, оскільки моніторив інформацію цілий рік. У липні зайшов на сайт Верховної Ради в «Комітет з державних премій» та побачив там номінантів. Були сумніви, чи взагалі виграємо. Для мене це висока нагорода серед молодих вчених. Я до цього йшов довгий шлях. Оскільки потрібно вчасно захистити кандидатську та докторську дисертації, аби лише податися туди», — зазначив Павло Волк.

За словами переможців, частину отриманої премії вони вкладатимуть у самореалізацію.

Що відомо про роботу науковців

Павло Волк розповів, що спільно з Наталією Приходько у науковій роботі вони розробляли концептуальні підходи для покращення земель Полісся, оскільки, починаючи з 90-х років, ті занепали на 30%. Проєкт писали за результатами докторської дисертації науковця, напрацюваннями наукового керівника та школи меліораторів.

«Наша зона Полісся є найефективнішою землею в Україні. Тому що вона далеко знаходиться від бойових дій та повністю не залучена до сільського господарства. У зв'язку із змінами клімату є актуальність відновлювати дренажні системи з метою урахування вимог до змін клімату. Робота була пов'язана з тим, що ми розробили шляхи по відновленню цих земель та їх ефективності», — зазначив Павло Волк.
Коментар
28/03/2025 Четвер
27.03.2025
26.03.2025
25.03.2025
24.03.2025