Понад 100 тисяч українських дітей повернулися до очного навчання

19 Березня 2025, 11:06
Понад 100 тисяч українських дітей повернули до очного навчання 2007
Понад 100 тисяч українських дітей повернули до очного навчання

Протягом останніх двох років фінансування освіти та науки збільшилося на 35%, піднявшись зі 143 до 194 мільярдів гривень. 

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 18 березня, передає Район.Освіта.

Одним із ключових пріоритетів у роботі він називає розвиток української освіти. 

«На четвертий рік повномасштабної війни ми не лише зберегли впорядкований освітній процес, але й адаптували його до реалій воєнного часу», – зазначив прем’єр-міністр та додав, що увага Уряду зосереджена на п'яти ключових напрямках.

Першим Денис Шмигаль назвав комплексну політику «школа офлайн».

«Понад 100 тисяч дітей повернули до очного навчання з вересня минулого року. Прагнемо довести цей показник до 300 тисяч», – підкреслив прем’єр-міністр.

За його словами, цього року на облаштування шкільних укриттів виділили 6,2 мільярда гривень, 3,8 мільярда уже розподілили між громадами для реалізації 60 проєктів. Окрім цього, 1,6 мільярда гривень спрямували на закупівлю понад 600 шкільних автобусів, що гарантує доступ дітей до освіти та підтримує вітчизняний автопром, адже транспорт закуповується в українських виробників.

Нова українська школа також у фокусі уваги. За два роки фінансування цієї реформи збільшили на 50%, а бюджет НУШ цього року перевищує 2 мільярди гривень.

«Створюємо базу для «Профільної» реформи. З 2027 року учні обиратимуть профіль навчання. Це шлях до усвідомленого вибору професії. Нещодавно розподілили 500 мільйонів гривень на матеріально-технічне оснащення шкіл. Заклади освіти повинні мати засоби й технології для забезпечення профілювання», – сказав Денис Шмигаль.

Крім того, прем’єр-міністр наголосив, що Уряд у 2025 році продовжує та розширює програму безоплатного харчування у школах.

«Понад 1,6 мільйона дітей у 1-4 класах харчуються безкоштовно. Для цього виділене фінансування в розмірі понад 2,8 мільярда гривень. Амбітна мета — поширити цю практику на всіх учнів. Зокрема, з вересня — на школярів у прифронтових областях», — зазначив він. 

Денис Шмигаль додав, що Уряд спрямує 1,2 мільярда гривень на модернізацію харчоблоків, які будуть оновлюватись за трьома інноваційними моделями: базова кухня, опорна кухня та фабрика-кухня.

Ще один напрям, на якому зосереджується Кабінет Міністрів — розвиток профтехосвіти. За словами прем’єр-міністра, уже обладнали близько 100 майстерень, з них понад 30 запрацювали цієї зими. У 2025 році виділили 540 мільйонів гривень для відкриття ще до сотні майстерень, щоб готувати кадри для відбудови України та створювати нові можливості для ВПО, а також усіх охочих.

Підтримка тих, хто сьогодні навчає і виховує молодь — важливий акцент у роботі Уряду. Денис Шмигаль повідомив, що фонд оплати праці вчителів цього року складає 115 мільярдів гривень. Близько 500 тисяч освітян отримують щомісячні доплати в 1000 гривень, а з вересня обсяг доплат подвоїться. Також передбачили фінансування для підвищення кваліфікації педагогів.

Коментар
23/04/2025 Вівторок
22.04.2025
19.04.2025