ДПА повертається: з яких предметів школярі складатимуть атестацію у 2023 році

30 Вересня 2022, 12:22
Школа 96813
Школа

Міносвіти визначило перелік предметів, з яких проводитиметься Державна підсумкова атестація у 2022/2023 навчальному році.

Про це йдеться в наказі МОН від 12 вересня, передає сайт НУШ.

Випускники четвертих класів складатимуть такі предмети:

 • українська мова;
 • математика;
 • мова національної меншини чи корінного народу (у класах із навчанням або вивченням відповідних мов; складання цього предмета можливе за заявою одного з батьків або опікунів і за рішенням педради).

Згідно з пунктом 8 статті 12 закону «Про освіту», ДПА в 4 класі проводиться виключно задля моніторингу якості освіти школи.

Випускники дев'ятих класів складатимуть:

 • українську мову;
 • математику;
 • один із предметів (за рішенням педради):

– для класів з українською мовою навчання, в яких не вивчається мова національної меншини або корінного народу: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова, інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія;

– для класів з навчанням або вивченням мови національної меншини або корінного народу: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова, інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія.

Випускники одинадцятих класів складатимуть (у формі зовнішнього оцінювання):

 • українську мову;
 • математику;
 • історію України або іноземну мову;
 • один із предметів на вибір: історію України, іноземну мову, біологію, географію, фізику, хімію;
 • мову національної меншини або корінного народу (на підставі заяви одного з батьків або опікунів і за рішенням педради).

 

Коментарі
30 Листопада 2022, 03:53
Вибачте, ви що живете в іншому всесвіті? Про яке ДПА може йти мова під час війни? Діти виснажені морально, психологічно, постійно відбуваються якісь стресові ситуації і колапси. Досить проводити експерименти, дайте дітям довчитись до кінця травня і просто відпочити мозком від всього!!! Поставте врешті-решт інтереси і здоров'я дітей на перше місце!!!
03 Грудня 2022, 16:02
Чому це в 9 класі 3 предмет на екзамені за рішенням педради, а не на вибір учня?
04 Грудня 2022, 18:28
Коли було десяток хворих на всю Україну ковідом дпа відмінили. Коли по 10 годин на добу немає світла, зруйновано школи, всі в стані постійного стресу, особливо діти. Тепер дпа повертається. Люди добрі!!! Ви в своєму розумі??? Яке дпа коли будівлі школи немає, світла немає та вибухи щодня. Господи за що Ти позбавив розуму чиновників МОН. Схаменіться!!!
04 Грудня 2022, 18:36
Схаменіться!!! Немає світла, перебої з інтернетом. Всі, особливо діти в стані стресу. Давайте ДПА. Господи, чому ти позбавив розуму людей в МОН. На кого вони працюють?
Коментар
06/12/2022 Вівторок
06.12.2022
05.12.2022
04.12.2022