Тепер студенти можуть обрати спеціальність не одразу, а після одного або півтора року навчання

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті».
Головна його мета – розширити права студентів щодо формування власної освітньої траєкторії, – говорять у Міністерстві освіти і науки України.
Зокрема, тепер студенти можуть обрати спеціальність не одразу, а після одного або півтора року навчання.
Уведено модель «вступу на галузь», – коментують у МОНі.
Терміни і темпи навчання стануть гнучкішими, що дозволить студентам проходити бакалаврську програму як у швидкому ритмі (і завершити її за три роки), так і в повільному (завершити навчання за 6–8 років). Закон також уможливить визнання результатів навчання, отриманих у різних формах освіти – формальній, неформальній та інформальній.
«Забезпечуючи більшу автономію закладам вищої освіти, закон наблизить українську систему вищої освіти до європейських стандартів. Зокрема, для нерегульованих спеціальностей надаватиметься більша свобода у формуванні компетентностей, а для регульованих спеціальностей будуть визначені конкретні вимоги та освітні програми», – додають у міністерстві.
Закон сприятиме підвищенню рівня якості вищої освіти, встановлюючи мінімальний обсяг навчальних занять (тобто занять, що передбачають роботу з викладачем) для здобувачів очної форми освіти.
Щодо трансформації заочної і вечірньої форм у дистанційну – МОН спільно з депутатами сформують поправки до цього пункту, щоб трансформувати заочну форму відповідно до вимог якості освіти. Нині зберігатимуться попередні умови, а набір на освітні програми заочної форми не припинятиметься.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром