Нові стандарти будівництва укриттів у закладах освіти розроблять в Україні

01 Грудня 2023, 10:37
Під час підписання меморандуму. Фото: МОН 1948
Під час підписання меморандуму. Фото: МОН

Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.

Про це повідомили у відомстві. 

Під час підписання меморандуму. Фото: МОН
Під час підписання меморандуму. Фото: МОН

Його мета – створення проєктно-технічної документації та дизайн-проєктів для укриттів у закладах освіти, які будуть використовуватися для побудови нових укриттів у школах і дитячих садочках в Україні.

Під час підписання меморандуму. Фото: МОН
Під час підписання меморандуму. Фото: МОН

Такі проєкти укриттів враховуватимуть потреби дітей задля психологічного та фізіологічного комфорту й відповідатимуть новим державним будівельним нормам.

Розроблена проєктна документація буде в загальному доступі для всіх громад України і завантажена в додаток «Дія». Це дозволить всім громадам зекономити кошти та суттєво скоротити терміни для початку будівництва укриттів.

Уже в 2024 році перші укриття за новими стандартами облаштує Житомирська міська рада в закладах освіти міста. Надалі на базі цих стандартних проєктів МОН сприятиме облаштуванню укриттів у всій країні, щоб кожна дитина мала доступ до якісної освіти навіть під час війни.

У межах підписаного меморандуму буде розроблено проєктно-кошторисну документацію для садочків на 100, 150, 200 і 250 осіб проєктної потужності та для шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.

«Ця ініціатива – важливий внесок у забезпечення безперервного освітнього процесу. Завдяки укриттям діти зможуть продовжувати здобувати якісну освіту в комфортних й безпечних умовах», – наголошують у МОНі.

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024
24.02.2024
23.02.2024