Громадська організація «Культ Фуд», очолювана Євгеном Клопотенком, допомагатиме змінювати підходи до шкільного харчування
Громадська організація «Культ Фуд», очолювана Євгеном Клопотенком, допомагатиме змінювати підходи до шкільного харчування.
Відповідний меморандум про співпрацю підписали із Міністерством освіти і науки України, – розповіли у відомстві.
«Його мета – об’єднати зусилля у реалізації реформи шкільного харчування, яка розпочалась у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської, а саме – у сприянні розвитку та промоції здорового харчування, підвищенні обізнаності батьків, учнів та вчителів про важливість здорового харчування для дітей, заохочуванні батьків і учнів до вибору здорового харчування в шкільних їдальнях та за межами шкіл», – кажуть у МОНі.
Реформа шкільного харчування – складна і комплексна.
«Щоб діти в кожному закладі освіти мали здоровий і поживний обід, зміни мають бути системними та узгодженими. Ідеться і про поліпшення шкільного меню, і про навчання персоналу, і про посилення спроможності громад, і про модернізацію харчоблоків. Це можливо реалізувати лише за підтримки партнерів. Євген Клопотенко – один із тих, хто став частиною реформи з її перших днів і робить величезний внесок у здоров’я українських дітей. Меморандум із громадською організацією пана Євгена – потужне підсилення нашої співпраці задля здорового майбутнього України», – зазначив Оксен Лісовий.
Упродовж наступних п’яти років МОН і ГО «Культ Фуд» співпрацюватимуть, щоби:
- поширювати інформацію про здорове шкільне харчування та формувати культуру харчування в суспільстві;
- інформаційно підтримувати реформування в галузі шкільного харчування;
- сприяти створенню та розвитку кулінарних хабів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
- сприяти розробленню та впровадженню застосунку «Генератор здорового меню» в закладах дошкільної і загальної середньої освіти;
- висвітлювати діяльність із популяризації здорового харчування в закладах освіти;
- сприяти підвищенню обізнаності батьків, учнів та вчителів про важливість здорового харчування для дітей;
- здійснювати заходи, спрямовані на заохочення батьків та учнів до вибору здорового харчування в шкільних їдальнях та за межами шкіл.
«Наша мета – щоб учні їли у школах, бо смачно, а не тому, що треба, щоб українці були здоровішими, знизився відсоток ожирінь, а люди точно знали, що харчуватися здорово – це смачно й зовсім не дорого», – прокоментував Євген Клопотенко.
Це партнерство допоможе створити сприятливе середовище для змін у харчуванні не лише школярів, але й молоді та дорослих.
«Меморандум є важливим кроком у трансформації харчових звичок українців, адже спрямований на те, щоби змалечку прищеплювати принципи здорового способу життя», – додають у МОНі.