В Україні молоді вчителі становлять 5% від загальної кількості педагогів

04 Березня 2024, 09:39
Молоді вчителі 1338
Молоді вчителі

Кількість молодих вчителів в Україні віком до 25 років, які мають педагогічний досвід роботи від 1 до 3 років, становить 5%.

Дані оприлюднили під час презентації проєкту підготовки майбутніх учителів «MentorMe» громадської організації «Освіта 360». Про це пише ОСВІТА.UA.

«Молодь не дуже охоче йде в професію через кілька чинників. Насамперед це низький рівень зарплати, яку отримує молодий спеціаліст у школі, розпочинаючи свій професійний шлях. По-друге, це завищені моральні вимоги до молодої людини, які пов’язані з досі пануючим у суспільстві сприйняттям учителя як взірця, у якого немає особистого життя тощо», – висловили свою думку учасники презентації.

Учителів, які мають стаж понад 20 і 30 років, утричі більше, і в основному це вікова категорія «50+». Середній вік українського вчителя – 46 років.

«Це потрібно змінювати, адже учні якраз краще сприймають педагога, який має невелику вікову різницю з ними. Ви можете однією мовою говорити, ви знімаєте тіктоки, вони за вами слідкують, ви знаєте тренди. Краще встановлюється зв’язок», – наголосив народний депутат Роман Грищук.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024